FluidumLinnuse vibutiirVõistulaskmisedMuud tegemisedKellega saime ühise keele leida ja kaupa tehaPildidFluidum

Muud tegemised

Tegemised, mis rohkem ehk vähem on vibude tiirus ka näitamist leidnud, on esmakõike laskurmeistrite rõivaste ja muude tiirus tarvilike asjadega seotud. Mõni neist aga lihtsalt toreduse pärast kokku seatud.

Noored mehed, kes Linnuse Vibutiirus laskurmeistri ameti peal on, on selga saanud uhket sinist karva linariidest tuunikad, millede kokkuõmblemine ammuste aegade riidetükkide järele, mida nii mõneski kohas siin vana mandri peal on maa seest välja tulnud, on tehtud. Neidude heledaid linased alussärke katavad roostekarva varrukateta tuunikad, millede “kuradiaknad” on paeltega koomale tõmmatud. Villasest kangast peakotid ei leia küll sooja päikese põhjusel enamasti kasutamist, kuid olemas on need siiski. Ka rõngasturvise saab üll tõmmata kui õhk sõjasarve kajast on kurjakuulutavalt mustaks minemas või ehk Lossis jälle turniiripasunad hüüdmas.

Ammud, mis alates 2004 aastast teelisi uudistama ja proovimagi ootavad, on niisamuti muistsete ülestähenduste põhjal kokku ehk töökorda seatud.

2002 aastal on valmis saanud ka kiviheitja, mis seni vaid end möödujaile lihtsalt vaadata laseb, ent mis sellest hoolimata üsna heasti töösse on seatav ning seeläbi nelja naelase kivi ehk muu saadetise hõlbsasti üle linnuse müüri võib toimetada.